Barbaros Mahallesi Refik Tulga Caddesi No:45/2

İzmir Aliağa Otomatik Kepenk

İzmir Aliağa Otomatik Kepenk :Otomatik kepenkler hakkında teknik bilgiler

Otomatik kepenk sistemleri genelde 70 – 125 mm ölçülerinde, 0.80-1.00-1.20 mm et kalınlığında olup 1. Sınıf kalitede üretilmiş galvanizli çelik saçlardan oluşmaktadır.
Firmaların kataloglarında tüm renklerde seçilebilen otomatik kepenkler hırsızlığa karşıda oldukça güvenlidir. Yağmur, toz , çamur ve güneşe karşı son derece dirençlidir.

İzmir Aliağa Otomatik Kepenk :Patlayıcı, yanıcı ve darbe ye karşıtüm maddelere karşı yüksek direnç gösterirler. Manuel motorlu uygulama seçenekleri mevcuttur, uzaktan kumandalı ya da şalter kontrolü mümkün kılan Alman ve çin motorları gayet dayanıklıdır.
Galvanize kepenk lamelleri 0.8 – 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığı ve dört ayrı çeşitte üretilmektedir. Her tarafı kapalı,delikli, mikro delikli, düz ve çapraz örgülüdür. Örgülü tür kepenklerin sarım çapları daha yüksek olduğu için davlumbaz detayı açısından gerekli ölçü de diğerlerine göre daha yüksektir.
Dikme ve oluklar 2.00 mm et kalınlığında ve galvaniz çelikten üretilir. Dikmelerde kullanılmış olan kauçuk fitil ve kıl fitil, metaller arsındaki sürtünmeyi önleyerek, aşınmayı engeller ses ve kısmi ısı izolasyonu sağlar.
Etek saçı (nallık) 1.5 mm et kalınlığında olan galvanize çelikten üretilmiş olan profiller kilit sistemi takılmasına olanak sağlarlar ve profillerin rüzgara karşı direnci arttırır. Galvanize çelik kepenklerde genelde zincirli veya tüp motorlar kullanılmaktadır.
Zincirli veya tüp motorlar 230V / 60Hz’de çalışır ve ısınmaya karşı termik koruyucuları mevcuttur…
Otomatik Kepenk Bakım ve Onarım
Her tür elektronik sistemde olduğu gibi otomatik kepenk sistemlerinde de nadir zamanlarda arızalar meydana gelmektedir.
Kepenk sistemlerinde genellikle sıkıştırılmaya maruz kalıp kepenk motorunun arızalanması, darbeye maruz kalan kepenk panellerinin hasar görmesi gibi
nedenlere sıklıkla rastlanmaktadır.
Otomatik kepenk bakımı nasıl olur? Neler yapılmalıdır?
Çok tozlu kullanım alanlarında ıslak bez yardımıyla temizlenmelidir.
Kepenginizin hiçbir parçasını yağlamayın. kepenk sistemleri çalışma prensipleri yağlanma ihtiyacı yoktur
Kepenginizi çalıştırmadan önce mutlaka çalışmasına engel olacak bir cisim olmadığından emin olun.