Barbaros Mahallesi Refik Tulga Caddesi No:45/2

İzmir Urla Otomatik Kepenk

İzmir Urla Otomatik Kepenk :

Otomatik kepenklerin bu kadar çeşiti vardır şeklinde bir söylemde bulunmak çok doğru olmaz. Piyasada bulunan otomatik kepenk modelleri uygulama  yerlerine  göre, kullanım yoğunluklarına  göre, kullandıkları motorların markalarına göre, lamelerin çeşitlerine göre farklı modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine de gruplara ayırmak gerekirse, kullanıldıkları yerler bakımından ve kullandıkları güç yönünden farklı çeşitlere ayırmak daha doğru olur.
Endüstriyel tip ve garaj tipi gibi

İzmir Urla Otomatik Kepenk : Kullandıkları motor tipi  bakımından otomatik kepenkleri tüp motorlu otomatik kepenkler ve endüstriyel motorlu otomatik kepenkler olarak iki başlıkta inceleyebiliriz.
Tüp motorlu Otomatik Kepenkler: Çalışma prensibi açısından endüstiriyel motorlu otomatik kepenkler ile önemli bir farklılıkları bulunmamaktadır. Manuel açılış sistemleri değişmektedir. Tüm otomatik kepenklerde olduğu gibi genelde güvenlik amaçlı kullanılmaktadırlar. Anahtar ya da butonla manuel olarak kullanıldığı gibi  kumanda ile kullanılacak şekilde modelleri vardır. Anahtar ya da düğmeyi pencerenin veya kapının hemen yanına veya üst kısmına monte edebilirsiniz. Manuel olarak da kullansanız, uzaktan kumanda ile de kullansanız, açılma ve kapanma noktalarına geldiğinde kendiliğinden duracaktır. Sadece tanıtılan uzaktan kumanda ya da anahtar yardımıyla açılması veya kapanması söz konusudur. Dolayısıyla maksimum seviyede güvenlik sağladığını söylemek doğru olacaktır. Neredeyse  otomatik kepenk modellerinin tamımında  olduğu gibi farklı ölçülerde  ve farklı renklerde üretim yapılabilir. Sağladığı güvenlik ve estetik görünüşünün yanında genellikle yangın, çeşitli doğal afet vb. olaylara dayanıklı malzemeden üretilir. Tozlanma, buğulanma gibi kullanıldığı yerleri olumsuz etkileyebilecek durumlardan koruyacak şekilde imalat yapılır. Yani özellikle işletmeler için çok önem arz ettiği kabul edilen temizlik, hijyen şartlarının sağlanmasına da  çok önemli katkıları  vardır.
İzmir Urla Otomatik Kepenk :Tüp  Motorlu Otomatik Kepenkler: Kepenk tüp motoru olarak anılan motorlardan güç almalarının dışında kalan özelliklerinin elektrikli otomatik kepenkler ile neredeyse aynı olduğu söylenebilir. Çalışma sistemlerinde çok küçük farklılık olsa da bu farklar çok önemsenecek düzeyde değildir. Kısacası elektrikli otomatik kepenklerin sahip olduğu yoğun kullanım dışında tüm özelliklere sahip olduğu ve onunla aynı avantajları sağladığı söylenirse doğru olur. Çalışma prensiplerinde elbette bir miktar farklılık olsa da bu farklar çok önemsenecek düzeyde değildir.