Barbaros Mahallesi Refik Tulga Caddesi No:45/2

Dükkan Kepengi Kullanım Alanları

Dükkan Kepengi Kullanım Alanları Nelerdir ?

Dükkan kepengi kullanım alanlarının daha iyi anlaşılabilmesi için öncelikle dükkanlarda kullanılan kepengin ne olduğunu bilmek gerekir.

Dükkan kepenkleri genelde güvenlik amacıyla kullanıldığı için çelik kepenk bir diğer adıyla saç kepenk olarak bilinmektedir. Bu otomatik kepenkler sizlerin dükkanınızı veya garajınızı olumsuz hava şartlarından ve dış etkenlerden korur.

Tamamen kişiye ve alana özel olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz dükkan kepengi  hizmetinde imalat ve montaj işini titizlikle yürütüyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun hizmeti sunuyoruz.

Dilediğiniz renk seçeneğiyle satın alabileceğiniz bu hizmet, istenilen ral koduna boyanabilir. Elektrostatik toz boya ile boyanmasının avantajıyla uzun yıllar ilk günkü gibi canlı renklerde kalabilmektedir.

Dükkan kepengi bir güvenlik ürünü olarak kullanıldığından çelik olarak tercih edilmektedir. Çelik diğer malzemelere göre daha sağlam ve ağır bir yapıya sahiptir. Ayrıca paslanmaz galvaniz olarak kullanılması da en büyük tercih sebeplerinden biridir.

Otomatik kepenk kumandalı sistemler olup, elektrikli kepenk olarak da adlandırılmaktadır. Bu sayede hiçbir zahmete veya iş gücüne ihtiyaç duymadan kumandası ile uzaktan açılıp kapanabilmektedir.

Dükkan kepengi elektrik kesintisinde Manuel nasıl açılır ?

Dükkan kepenginin elektrik kesintisinde manuel nasıl açılır sorusunun cevabını net bir şekilde anlayabilmek için önce kullanılan motor türünü bilmek gerekmektedir.

Dükkan kepenklerinde kullanılan motor redüktörlü tüp motor olarak kullanılmaktadır. Bu sayede olası bir elektrik kesintisinde kepenk manuel olarak açılıp kapanabilmektedir. Mekanizmaya bağlı olarak çalıştırılan bu sistem elektrik kesintisi olmadan çalışmamaktadır. Motor kendini korumaya alarak kilitler ve manuel açılıp kapanmasını önler.

Motorun kendini korumaya alması sayesinde kepenk dış etkenlerden kendini korumaktadır ve başka bir kişinin kepengi açmasına engel olur.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın